• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Giresun-İİBF-693485337688342/?modal=admin_todo_tour
  • https://twitter.com/GIibf
AlışSatış
Dolar8.04588.0780
Euro9.67359.7122
DUYURU
     Sayın Akademik ve İdari Personelimiz,

Kasım ayı itibari ile bir iç ve dış denetim geçireceğiz. İdare olarak evrak üzerinde pek çok eksiğimiz tamamlanmış, görev tanımları ve iş akışı yapılmış durumdadır. Bunları bu hafta WEB sayfamızda görebileceksiniz. Biliyorsunuz resmi web sayfamız, özel sektörden aldığımız web sayfası ile desteklenmiştir. Bölümlerin tanıtımları ve sayfaları eklenecektir, bunları ise bölümler kendileri hazırlayacaktır, örnek model olarak İktisat Bölümü’nün web sayfası hazırlanmaktadır. Zorlu bir süreç oluyor, özveri ile çalışan, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Aynı zamanda Fakültemizin fiziki iyileştirmesi imkânlar ölçüsünde gerçekleştirildi, görev dağılımlarına uygun yerleştirmeler tamamlandı. Hiçbir arkadaşımızın herhangi bir eşya ihtiyacı hissetmeyeceği bir dağıtım sağlanmaya çalışıldı. Bazı bölüm başkanlarının yazıcı, yansıtıcı ve görsel perde istekleri de karşılanmak üzeredir. Bu hafta deponun yerleştirilmesi tamamlanacak, eskimiş eşyalar düşülecektir. Odalarınızdaki eşyalar için zimmet çalışması yapılacaktır. Bu konuda da emeği geçenlere başta Uğur ve Sinan Beyler olmak üzere, herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu hafta herkesle telefonda ortak bir WhatsApp grubu oluşturmayı tamamlayacağız, lütfen haberdar olun, bir aksilik olursa Volkan Bey’deki telefon numaranızı kontrol edin. Eksikleri tamamlatacağım, ama yine de numarası olmayanlar ya bana, ya da Ufuk ve Erhan Hocalara numaralarını yazdırabilirler.

Diğer taraftan yönetimin bir parçası olarak işleyişi şeffaflaştıracak ve herkese yayacak koordinatörlükler kurulmuş, alanının uzmanı olduğunu düşündüğümüz arkadaşlarımız görevlendirilmiştir. Bütün görevler, daha sonraki arkadaşlarımıza devrolunmak üzere üstlenilmiştir. Sıra değişiminin şimdiki sorumlularına başarılar diliyor, sorumluluk üstlendikleri için teşekkür ediyorum.

Çok değerli Hocalarım, şimdi sıra hep birlikte gerçekleştireceğimiz, Kalite Süreçlerine uyumda. Üniversitemiz, Kalite Yönetim Süreçlerine geçerek, YÖK’ün hedeflerinden birini gerçekleştirmeye adaydır. Bu bağlamda Fakültemize büyük sorumluluk düşmektedir. Öncelikle Kalite Yönetim Sistemi’ne göre yeniden-yapılanmamız gerekiyor. Fakültemiz yoğun bir değişim geçirecek ve kurumsallaşacak. Bu sistemin beklediği, demokrasi ilkelerine uygun olarak katılımının herkesçe sağlanarak işin başarılmasıdır.

“Sizi zaten biz yönetiyoruz” veya “bize ne zaten yönetici var” anlayışına son vererek, “kendi kendinin yöneticisi” olan bireylere dönüşmek ve hep birlikte Fakültemizi-Üniversitemizi kurumsallaştırıp verimli kılmak, bunun için de, hep birlikte yönetmek gerekiyor. Kalite yönetiminin özü birlikte yönetimdir, bu süreci anlamalı ve birlikte başarmalıyız. Elbette yönetimin başı olarak hukuki sorumluluk bendedir.

Kalite Yönetim Süreçleri, en altta bölümlerden ve koordinatörlüklerden başlayarak Fakülteye, buradan da üniversiteye yayılan bir dizi zorlu çalışmayı gerektirmektedir. Ders programları, sınavlar, gözetmenlik görevleri, ders müfredatına yüzde 20 oranında teknoloji içerikli derslerin eklenmesi; örneğin Uluslararası İlişkiler ve Teknoloji İlişkisi, Uluslararası İlişkilerde Yapay Zekâ Kullanımı, Sosyal Bilimlerde Arttırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik, Veri ve Kodlama Sistemi gibi yeni derslerin eklenmesi. Daha birçok alanda köklü değişiklikler yapmak zorundayız.

Bu genel çerçeve altında, bir “Acil Eylem Planı” harekete geçirmek durumundayız. Bu plan doğrultusunda Kalite Yönetimi Sistemi hazırlık sürecimizi adım adım gerçekleştireceğiz. Kalite Yönetim Sistemi hedefine göre, planımızı uygularken hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bu süreci de göz önüne alarak, Cuma öğleden sonralara ders konulmamasını istemiştik. Bu haftadan itibaren, her Cuma saat 14.00’de toplantı olacaktır. Bundan sonra lütfen zaman planınızı buna göre yapınız, her Cuma önce kalite süreçleri değerlendirmesi, sonra da bilimsel çalışmalar yapılacaktır. Bu bir görevdir ve herkesin katılımı zorunludur. Bir-iki arkadaşımız dışında Cuma öğleden sonra kimseye ders konulmamıştır. Her bir çalışanımız bu süreçte resmi olarak bir görevlidir, gönüllü katılım söz konusu değildir, katılım mecburidir.

Bu hafta Cuma günü, 19 Ekim 2018-saat 14.00’de, Akademik Kurul Salonunda haftalık toplantımızın ilki başlayacaktır.

Daha önce ise Bölüm Başkanları, Bölüm Başkan Yardımcıları, Koordinatörler, Koordinatör Yardımcıları, Dekan Yardımcıları ve Fakülte Sekreteri Çarşamba günü, 17 Ekim 2018-saat 15.30’da, Dekanlık Toplantı Salonunda bir toplantı yapacaklardır. Çarşamba günkü toplantıda Acil Eylem Planı ve bu planın gerektirdiği iş ve işlemler hakkında karar verilecektir.

Her iki toplantıda da, tüm görevlilerin hazır bulunmalarını ve tüm personelimizin Toplam Kalite Yönetimi hazırlık sürecine uyum sağlamasını önemle rica ederim.


Ayrıca katkılarınız için de teşekkür ederim. 15/10/2018.

Prof.Dr. Betül KARAGÖZ YERDELEN                         
DEKAN
  
1055 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın